אתר הספר

"כוח האמונה"

הקדמה - מתוך הספר כוח האמונה
 
עזרנו בשם ה' עושה שמים וארץ.

"בן בגבג אומר, הפוך בה והפך בה, והגי בה דכולא בה" (אבות פרק ה').

כלומר, ככל שתלמד תורה (הפוך בה) ותהגה בתורה (הגי בה), תגלה שהכול בה (דכולא בה).

הקדמה:

איך עלי להתנהל בעולם הזה? איך אגן על עצמי ועל ילדיי? איך אפשר להתגבר על מה שנראה גדול עלי? איך אני הקטן יכול לתרום לבנות עולם מתוקן וטוב יותר? מה הייעוד שלי בחיים? איך אני מקיים את המצווה של לחכות למשיח?

אנו נמצאים ממש לקראת בוא המשיח, כפי שניבאו בתנ"ך (למשל, בחזון דניאל). העולם החיצוני נמצא על סף פירוק. מעצמות קורסות, כל כללי הכלכלה העולמית השתנו. חברות ענק קורסות בזו אחר זו, הטבע מתנהג בצורה מאוד לא צפויה ואסונות טבע פוקדים אזורים רבים בעולם. אין מנהיגות שלטונית; אי אפשר לסמוך על נציגי שלטון-החוק ובתי המשפט, נשק לא קונבנציונאלי מצטבר אצל משטרים אפלים וחלק ממנהיגי אומות העולם מצהיר בגלוי על כוונתו להשמיד את (אויבי) ישראל.

הבלבול הוא רב.

גם חיי השגרה נראים מאיימים. עזות הפנים ואיבוד הערכים של ילדים ומבוגרים; אימוץ ערכים פסולים כרדיפת פרסום, כבוד ועושר, מתגברים על ידי המציאות הוירטואלית המעוותת ומציגה דרכי חיים פסולות לחלוטין כדבר טבעי ו"הגיוני".

עתיד ילדינו אף הוא אינו נראה מבטיח. ירידה בחינוך, ורדידות השפה המדוברת. כל ילד חשוף למידע שאפילו ההורה המתירני ביותר נחרד ממנו. גם לאדם שינסה להרחיק את עצמו מהמידע הזה אין מפלט. בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונים, בשלטי חוצות, בטלפונים ניידים, בפרסום על מוצרים ובכל פינה ופינה – כולנו חשופים בעל כורחנו לתרבויות, לגסויות ולמוזרויות שפוגמות בנפשותינו ויוצרות בלבול.

גם אני התלבטתי לא מעט לגבי השאלות האלה. עם השנים אימצתי לי דרך חיים המבוססת על לימוד התורה ומדרשי חכמי ישראל. מכיוון שפעם-אחר-פעם מוצא אני את עצמי חוזר ומסביר לאנשים שונים את הרעיונות המנחים אותי, גמלה בלבי ההחלטה לכותבם ולפרסמם.

בספרנו, אנו מתמקדים, כאמור, בהבנת עקרונות האמונה ובאופני הביטוי המעשי שלהם, אולם תוך כדי ביאור והצגת הדברים יתבארו לנו, בעזרת ה', גם מעט מהשאלות המטרידות אותנו. בספרי זה אני מציע דרך אחת אפשרית להתמודדות עם המצב, גם לצורך חיי יום-יום בריאים יותר, וגם כהכנה לביאת משיח צדקנו במהרה בימינו אמן.
 
עדיף להזמין את הספר מאשר לקרוא חלקים במחשב. להזמנת הספר:
 
להמשך הפרק מהספר "כוח האמונה": איך העולם מתנהל - "מידה כנגד מידה"

 

עיצוב אתרים: שגרירים