אתר הספר

"כוח האמונה"

הספר "כוח האמונה" בתקשורת

  מעיתון בקהילה, כ"א בטבת תש"ע:

אמונת אומן

כוח האמונה יעקב מאור מייזליק ספרים

יעקב מאור הוא יועץ עסקי למעלה מעשר שנה והעצה הראשונה שלו כיצד להצליח בעסקים היא אמונה.

דווקא בגלל שנחשף במשך השנים לחייהם של אנשים רבים ופגש עסקים קטנים וגדולים, הגיע למסקנה עליה אנחנו גדלים, אך זקוקים לחזק את הידיעה ולהפנים אותה.

"כל הידע שרכשתי מתגמד לעומת החכמה העסקית אותה אפשר לשאוב מפרשת השבוע וההלכה", אומר מאור.

מגיל צעיר ר' יעקב מאור היה איש ייעול באופיו. תכונה משפחתית שעברה מדור לדור. הוא ידע לנתח עסקים מבחינה כלכלית, למצוא את נקודת התורפה, לנתח תהליכים.

בכך הפך תחביב למקצוע. עסקים רבים עברו תחת ידיו, לאחר שנים בהן הגיש תכנית בנושא, כתב הצעות עסקיות לעסקים רבים ועזר בסייעתא דשמיא.

"כשהתחלתי לכתוב את הספר חשבתי שזה יארך חודשים רבים", הוא משחזר את הפלא. "הרגשתי כאילו יד מלמעלה כיוונה אותי והספר נכתב בתוך שבועות ספורים".

הוא מזכיר את הפסוק מתהלים "הרחב פיך ואמלאהו", בו הקב"ה מבטיח לכל עם ישראל למלא בצורה מלאה כל בקשה שיבקשו ממנו.

אבל איך מבקשים? שואלים אנשים. למה הבקשות לא תמיד מתקבלות? האם ייתכן שכל בקשה שנבקש תתקיים?

מאור טוען שהכוח של האמונה הוא חזק ומופלא. באפשרותנו להגיע ליכולת להשתמש בכוח המופלא הזה, אם נחיה חיי אמונה תמימים וננסה להבין ולהפנים את עקרונות היסוד לפיהם העולם מנוהל. אז נראה פתאום שלכל התרחשות בחיינו יש משמעות עמוקה ויד מכוונת. אז מתגלית לנו הנוסחה למימוש חלומותינו בחיי המעשה.

העצות המובאות בספר מועילות גם לשיפור החיים האישיים וחיי המשפחה וגם לייעול ולהצלחה בעסקים – לשכירים, לעצמאיים ולמנהלי חברות.

עד כה, לא מעט אנשים, דתיים וחילוניים, השתמשו בכללים האלה. המשותף לכולם הוא, שהם ראו שהקדוש ברוך הוא ממלא את בקשותיהם בכל פנייה כמעט שפנו אליו.


 

עיצוב אתרים: שגרירים