אתר הספר

"כוח האמונה"

הספר "כוח האמונה"

  קצת רקע על כתיבת הספר

אני מודה לבורא העולם על שנתן לי את הזכות והיכולת להוציא לאור ספר זה. אין לי ספק שמה שעבר ממני אל הספר נבע ממשהו שהוא גדול בהרבה ממני. מהרגע שהתיישבתי לכתוב את הספר ועד גמר כתיבתו לקח בדיוק חודשיים. הרגשתי כאילו מישהו אחר כותב את הספר באמצעותי. חשתי בבירור שפתחו עבורי משמיים חלון של זמן שאסור לי להחמיצו. אמנם במשך החודשיים האלה המשכתי את המהלך הרגיל של חיי, אך כל רגע פנוי הקדשתי לכתיבת הספר. גם אם רעיון חדש היה צץ בראשי באמצע הלילה, קמתי מייד וכתבתי את הרעיון, ולמרות שבתקופה הזאת ישנתי מספר בודד של שעות בכל לילה.

מכיוון שאני עצמאי (ייעוץ עסקי), הייתי צריך להקדיש זמן גם ללקוחות. התפללתי לה' שיפנה לי את הזמן. באופן מפתיע הלקוחות – גם אלו שהיו צריכים אותי מאד - צלצלו אלי בזה אחר זה וביקשו להפסיק את הייעוץ באופן זמני – איש איש וסיבותיו. אף אחד מהם לא התלונן שהשירות שנתתי לו לא היה תקין, לכל אחד הייתה סיבה מיוחדת לבקשה שלו להפסקה הזמנית בשירות. וכך, מספר ימים לאחר שהתפללתי לה', היומן שלי התפנה לחלוטין מלקוחות ומענייני עבודה – באופן פלאי.

הרגשתי ממש באופן מוחשי את הליווי הצמוד של הקב"ה ואת הסייעתא דשמייא בכל הקשור אל הספר. בכל פעם שחיפשתי סימוכין למה שכתבתי, אם זה מתוך פסוקים בתורה, מהגמרא או ממקורות קודש אחרים, בעזרת השם, הצלחתי למצוא תמיד את המקור תוך דקות בודדות, וזאת למרות שלצערי איני בקיא עדיין בכל המקורות. בכל יום ובכל דף שנכתב, הרגשתי שאני עצמי משתנה והופך לאדם אחר. ממש עם מולקולות חדשות, ברייה חדשה. הפסוק "ומחדש בטובו בכל יום מעשה בראשית" קיבל עבורי משמעות חדשה ואישית.

כשסיימתי את הספר, חיפשתי הוצאת ספרים. במשך שעות בחנתי את המגוון הגדול של הוצאות הספרים בישראל. לכל מי שצלצלתי, התשובה הייתה זהה: "שלח עותק בדואר ותוך כמה חודשים תקבל תשובה". ידעתי שאם משמיים עשו לי נס - לכתוב את הספר הזה תוך חודשיים, לא ייתכן שעכשיו אאלץ לחכות זמן דומה רק בכדי שהוצאת ספרים תסכים להתחיל את הטיפול בספר. כהרגלי, הרמתי את ראשי כלפי בורא העולם ואמרתי: "ריבונו של עולם, אתה יודע שאני מוציא את הספר הזה מתוך אהבת ישראל. לא לכבודי אני עושה זאת. אני יודע שבכל פעם שדיברתי עם מישהו על תוכן הספר הזה, זה עשה עליו רושם חיובי ועזר לו. אני צריך הוצאת ספרים. אנא, שלח לי שליח מתאים."

באותה שנייה שסיימתי את בקשתי, הטלפון של המשרד צלצל. למרות שהפסקתי לענות לטלפונים של המשרד (השיחות מועברות למזכירה לקבלת הודעה), הפעם, משום מה, עניתי. על הקו היה קול אישה. היא ביקשה להיפגש לייעוץ בנושא קידום ושדרוג עסק מתפתח. הסברתי לה שבתקופה הקרובה לא אוכל להתפנות ללקוחות חדשים. רגע לפני שסיימנו את השיחה, שאלתי אותה: "מה תחום העיסוק שלכם?" והיא אמרה: "שמי אביגיל מייזליק, ואני ובעלי בעלי חברת 'מייזליק ספרים'. אנחנו נחשבים אחת החברות הטובות והאיכותיות ביותר מבין הוצאות הספרים לציבור חובשי הכיפות."

הרמתי את ראשי ובירכתי את ה' בלבי. נכנסתי למכוניתי ותוך שעה כבר ישבתי במשרדם בבית שמש. חצי שעה לאחר תחילת הפגישה, הספר "כוח האמונה" יצא לדרך.

מטרתי כשכתבתי את הספר:

למרות שאנחנו משוכנעים שאנחנו שולטים בחיינו, אני מאמין שהקב"ה מגלגל אותנו למקום שיש בו את הפוטנציאל הטוב ביותר כדי שנוכל לקיים את הייעוד שלנו בחיים. ככה בדיוק אני מצאתי את עצמי עוסק בייעוץ עסקי לפני קרוב לעשור. בהתחלה התבססתי על הידע המקצועי שלמדתי בקורסים באוניברסיטה ומכללות – כמו כל יועץ עסקי. אך מרגע שהקב"ה פקח את עיניי נוכחתי לדעת שכל החוכמה של הקורסים האלה ויותר גלומים בתוך פרשות השבוע. רק מסיפורו של יוסף ואחיו אפשר לכתוב אינספור ספרי ניהול שגם בבתי ספר למנהל עסקים יצדיעו לחוכמה המצויה שם. אפשר למצוא שם כמעט כל היבט של התנהלות החיים: הבנת נפש האדם, משא ומתן, אמונה, ביטחון, קביעת מטרות, הקצאת משאבים...

באיזה שהוא שלב מצאתי את עצמי מדבר עם אנשים על הרעיונות האלה. תחילה היו אלה שיחות פה ושם, אך עם הזמן ראיתי שבעצם עיקר הידע המקצועי שלי בתור יועץ עסקי החל להיות מבוסס על מה שלמדתי בפרשת השבוע. החלטתי לכתוב ספר "תכנית עסקית לחיים" - שיתאר את העקרונות שמלמדים בקורסי הניהול באוניברסיטאות, ולהראות במקביל איך אפשר ללמוד כל מה שנאמר שם וברמת הבנה הרבה יותר עמוקה, מתוך פרשת השבוע.

במקביל לכך, היו לי מחשבות על הכנת תכנית "איך להתכונן לביאת המשיח". חשבתי לנצל את הכישורים שלי כאיש של ייעול, לתכנן תכנית מעשית להכנה לקראת בואו של המשיח. בעסקים, השאלה הראשונה ששואלים, כשרוצים לקדם מטרה מסוימת, היא: מהם צווארי הבקבוק. במילים אחרות, מה עלי לעשות היום כדי לפתור את הבעיה הקרובה שמונעת ממני להתקדם לצעד הבא. שאלתי את עצמי את אותה השאלה בהקשר לביאת המשיח.

כשהתיישבתי לכתוב את הספר "תכנית עסקית לחיים", פתאום התערבבו במוחי כל הרעיונות של "איך להתכונן לביאת המשיח" וראיתי שהספר שאני כותב הוא לא זה ולא זה. הרגשתי כאילו נשמה של מישהו אחר נתעברה בתוכי וכותבת את הספר במקומי, באמצעותי. התוצאה הייתה הספר "כוח האמונה".
 


 

עיצוב אתרים: שגרירים